در رابطه با میکروسمنت چیست؟ و مزایا و معایب میکروسمنت چیست؟ در مقالات قبل صحبت کردیم حال نوبت به آن رسیده تا در رابطه با اجرای میکروسمنت نیز بدانید پس در ادامه با ما باشید.

میکروسمنت

زیرسازی برای اجرای میکروسمنت

زیرسازی و بتونه کاری قبل از اجرای میکروسمنت بسیار اهمیت دارد چون میزان چسبندگی و کیفیت میکروسمنت به این مسئله بستگی دارد پس باید زیرسازی قبل از اجرای این پوشش را با دقت و حساسیت اجرا کرد.

میکروسمنت

مراحل اجرای میکروسمنت

  1. تمیز کردن سطح از هر گونه رطوبت ، گردوغبار ، رنگ یا گچ و آلودگی ها اولین و مهمترین مرحله است چون این الودگی ها چسبندگی و کیفیت کار اجرایی را کاهش می دهند پس باید سطح کاملاٌ تمیز و یکدست و بدون درز و ترک باشد.
  2. تنظیم شیب سطح برای هدایت آب باید قبل از اجرای میکروسمنت انجام شود.
  3. اگر سطح دارای درز و ترک است باید این مشکلات با رول فایبرگلاس و چسب اپوکسی رفع شود بدین صورت که ابتدا رول فایبرگلاس را روی ترک ها و درزها بزنید و سپس چسب را روی آن پخش کنید.
  4. در این مرحله باید بتونه کاری در تمام سطح اجرا شود و سطحی صاف و یکدست اماده شود.
  5. توجه داشته باشید که اگر سطحی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید سطوح بسیار صاف مانند سرامیک است باید قبل از اجرای میکروسمنت روی سطح را زبر کنید.
  6. بعد از اجرای هر مرحله مانند چسب کاری و بتونه کاری زمان مناسبی در حدود سه ساعت به سطح فرصت دهید تا کاملاٌ خشک شود بعد اجرای میکروسمنت را آغاز کنید.
  7. برای اجرای میکروسمنت باید سطح را تنظیم کنید برای این کار اول فایبرگلاس را روی سطح بکشید تا اتصال میکروسمنت به سطح قوی تر صورت پذیرد.سپس پرایمر را روی فایبر گلاس بچسبانید.این لایه یک میلیمتری است و بهتر است دو لایه روی سطح با ماله استیل اعمال شود.
  8. پس از خشک شدن این لایه ها سنباده کاری روی سطح اجرا شود و سپس روی سطح را با جاروبرقی یا دستمالی مرطوب از گردوغبار پاک کنید.
  9. در این مرحله کار پرداخت میکروسمنت انجام می شود بدین صورت که با ماله ای پلاستیکی و مخصوص میکروسمنت روی سطح با ضخامت یک دهم میلیمتر در دو لایه مجزا اجرا می شود و پس از پایان کار با برس مویی سنباده کاری روی سطح انجام شود.
  10. با پایان کار رنگ آمیزی سطح با میکروسمنت استفاده از وارنیش کمک زیادی به افزایش خاصیت نفوذ ناپذیری و محافظت از سطح خواهد شد تا سطوح رنگ آمیزی شده در برابر آب و مواد شوینده قوی و … به خوبی مقاومت کنند.

 

لینک های مفید:
نقاشی نمای ساختمان

میکروسمنت

 

جمع بندی نهایی

اجرای میکروسمنت برای پوشش سطح و دیوار ها و حتی سقف می تواند انتخابی مناسب باشد چون هم کیفیت این محصول بالاست و هم عمر و دوام سطوح رنگ شده با این محصول بسیار طولانی تر از دیگر پوشش ها است شاید به نظر برخی استفاده از این محصول به خاطر قیمت بالا بصرفه نیست اما باید بدانید مزایای این رنگ، استفاده از آن را ضروری می کند.