نقاشی ساختمان یکی از روش های بسیار پرطرفدار در تزئین و زیباسازی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان است که اگر در رنگی مناسب اجرا شود نتیجه ای بسیار جذاب به همراه خواهد داشت. بهترین رنگ برای دیوار خانه به عوامل مختلفی بستگی دارد،  از جمله اندازه اتاق، نورگردازی، سبک دکوراسیون و سلیقه شخصی شما، در اینجا چند نکته کلی برای انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه وجود دارد :

 • برای اتاق های کوچک، از رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید. رنگ های روشن نور را منعکس می کنند و باعث می شوند اتاق بزرگتر به نظر برسد. رنگ های خنثی مانند سفید، استخوانی، کرم و خاکستری نیز می توانند به ایجاد حس آرامش و تعادل کمک کنند.
 • برای اتاق های بزرگ، از رنگ های تیره تر و گرمتر استفاده کنید. رنگ های تیره تر می توانند به ایجاد حس صمیمیت و گرما کمک کنند . رنگ های گرم مانند آبی تیره، سبز تیره، قرمز و قهوه ای نیز می توانند فضایی دنج و دعوت کننده ایجاد کنند.
 • برای اتاق هایی با نور طبیعی کم، از رنگ های روشن استفاده کنید. رنگ های روشن نور را منعکس می کنند و باعث می شوند اتاق روشن تر به نظر برسد. رنگ های روشن مانند سفید ، زرد، نارنجی و سبز نیز می توانند فضایی پرانرژی و سرزنده ایجاد کنند.
 • برای اتاق هایی با نور طبیعی زیاد، از رنگ های تیره تر و خنثی استفاده کنید. رنگ های تیره تر می توانند به ایجاد حس آرامش و تعادل کمک کنند. رنگ های خنثی مانند سفید ، استخوانی ، کرم و خاکستری نیز می توانند به کاهش نور شدید کمک کنند.
 • به سبک دکوراسیون داخلی خود فکر کنید. برخی از رنگ ها با سبک های دکوراسیون داخلی خاص بهتر از سایرین مطابقت دارند.به عنوان مثال، رنگ های روشن و خنثی معمولاً برای دکرواسیون مدرن و رنگ های تیره و گرمتر معمولاً برای دکوراسیون سنتی مناسب تر هستند.
 • به سلیقه شخصی خود فکر کنید. در نهایت، بهترین رنگ برای دیوار خانه شما رنگی است که از آن لذت می برید. اگر عاشق رنگ های روشن هستید، از آنها استفاده کنید! اگر عاشق رنگ های تیره هستید، از آنها استفاده کنید.

معرفی چند رنگ جذاب برای بهترین رنگ دیوار

در اینجا چند رنگ خاص برای دیوار خانه وجود دارد که به محبوب ترین ها در بهترین رنگ دیوار، تبدیل شده اند:

 • سفید یک رنگ خنثی و کلاسیک است که برای هر فضایی مناسب است. سفید نور را منعکس می کند و باعث می شود اتاق بزرگتر و روشن تر به نظر برسد.

تفاوت رنگ روغنی با رنگ پلاستیک

 • استخوانی یک رنگ خنثی دیگر است که شبیه سفید است، اما کمی گرمتر است. استخوانی می تواند فضایی آرامش بخش و دعوت کننده ایجاد کند.

بهترین برند رنگ ساختمانی

 • آبی یک رنگ آرامش بخش است که اغلب برای اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده می شود. آبی می تواند به ایجاد فضایی آرام و صلح آمیز کمک کند.

رنگ آمیزی نشیمن 1400

 • سبز یک رنگ طبیعی و شاداب است که اغلب برای اتاق خواب و اتاق کودک استفاده می شود. سبز می تواند به ایجاد فضایی آرام و تجدید کننده کمک کند.

رنگ آمیزی نشیمن با رنگ روغنی

 • قهوه ای یک رنگ گرم و صمیمی است که اغلب برای اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده میشود. قهوه ای می تواند به ایجاد فضایی راحت و دعوت کننده کمک کند.

مقاوم ترین نقاشی ساختمان 1400,

در نهایت، بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد بهترین رنگ برای دیوار خانه شما این است که نمونه رنگ ها را در اتاق خود امتحان کنید. این به شما کمک می کند تا ببینید کدام رنگ ها بهتر با نور طبیعی و دکوراسیون داخلی شما مطابقت دارند.

امروزه رنگ سفید بیشترین طرفدار را در میان رنگ های  ساختمانی و حتی رنگ لوازم منزل داراست که چون افراد را دچار تکرار زدگی نمی کند هرگز قدیمی و خسته کننده نخواهد شد و می توان با قاطعیت گفت بهترین رنگ برای دیوار ها در هر شرایطی این رنگ خاص است.