استفاده از نقاشی ساختمان برای تکمیل کردن دکوراسیون منزل و ساختمان های اداری و تجاری بسیار پرطرفدار است.در گذشته نقاشی ساختمان با روشی ساده اجرا شده و سطوح به سادگی با یک رنگ، رنگ آمیزی می شدند ما امروزه رنگ هایی تولید شده اند که بعد از رنگ آمیزی به صورت طرح دار دکوراسیونی جذاب ایجاد می کنند.

که اینها در اکثر موارد پوشش های بافت دار هستند مانند پوشش های بلکا ، مولتی کالر ، کنیتکس ،این پوشش ها دارای بافت های ریز و درشت و رنگارنگی هستند که در طرح ها و رنگ های متنوع طراحی و تولید شده اند و می توانند طرح های بسیار جدید و شیکی  از نقاشی ساختمان به شما ارائه دهند.

ولی برخی از رنگ ها مانند رنگ ترک بعد از اجرا وقتی خشک می شوند روی آنها ترک هایی ایجاد می شود که موجب ایجاد طرح هایی جذاب می شوند و برای رنگ آمیزی سطوحی چون ستون ها و دیوارهای کوچک انتخاب می شود.

اما اجرای برخی از رنگ ها که در ظاهر ساده هستند هم می توانند با کمک ابزاری  طرح دار شوند مانند طرح چرم که به سادگی با قرار دادن یک مشما روی رنگ خیس موجب ایجاد طرح چرم روی رنگ می شود و از طرح ها جذاب محسوب می شود.

پتینه طرح برجسته

 

لینک های مفید:
نقاشی ساختمان

 
ایجاد طرح در نقاشی ساختمان با طرح های پتینه از دیگر طرح های بسیار پرطرفدار در میان مشتریان است و چون  طرح های پتینه در انواع متعددی اجرا می شوند می توانند در انواع سطوح و با خلاقیت اجرا شوند.

استفاده از شابلون ها نیز می تواند در ایجاد طرح در نقاشی ساختمان مفید باشد و طرح هایی سه بعدی و جدید در داشتن طرح نقاشی ساختمان جدید به خوبی شما را یاری کند.

غلطک های طرح دار از دیگر ابزار مناسب در ایجاد طرح روی سطوح هستند و می توان با انتخاب طرح های جدید طرح نقاشی ساختمان را با جدیدترین دکوراسیون ها هماهنگ کرد.برخی دیگر از ابزار ها نیز با طرح  های جدید طراحی شده اند که می توانند ابزاری مناسب با طرح های دوستداشتنی باشند همچنین برخی نقاشان ساختمان خود طرح هایی را طراحی می کنند که در جدید بودن طرح نقاشی ساختمان کمک رسان است.

طرح نقاشی ساختمان

طرح نقاشی ساختمان برجسته

از بهترین طرح نقاشی ساختمان می توان به نقاشی ساختمان برجسته اشاره کرد این طرح جذاب برای از بین بردن عیوب احتمالی سطح نیز بسیار کاربردی است و با طرح شیک و ناصافی که در سطوح ایجاد می کند موجب یکدست شدن سطح و ایجاد طرح نقاشی ساختمان با بهترین شکل ممکن خواهد شد.

استفاده از این نوع طرح نقاشی ساختمان روز به روز پرطرفدار شده و با اشکال مختلف اجرا می شود که با مزایای بسیار در کنار ایجاد زیبایی ،تنوع دکوراسیون و ایجاد دکوراسیون جدید می تواند به خوبی خطاها و عیوب گچ کاری و معماری ساختمان را پوشش دهد.

 

لینک های مفید:
پتینه دیوار

 

جدیدترین مدل نقاشی ساختمان

پتینه طرح برجسته

چند روش طرح نقاشی ساختمان برجسته

  • طرح بافت شانه : این روش برای ایجاد طرح های رنگین کمانی روی سطوح کاربرد دارد برای ایجاد این نوع طرح نیاز به غلطک و ماله دندانه دار است که میان دندانه های این ماله ها فاصله های منظمی وجود دارد البته برخی برای ایجاد تنوع بیشتر در طرح های اجرایی از ماله ها با فاصله دندانه های متفاوت در یک سطح استفاده می کنند.
  • طرح پاپ کورن : این سبک طراحی از سبک های کلاسیک دهه 70 میلادی است که همچنان مورد پسند و استفاده در سقف ها و دیوار ها می باشد و می تواند به خوبی عیوب گچ کاری و معماری را پوشش دهد.برای اجرای این طرح نیاز به کمپرسور هوا و تفنگ قیفی است تا با ترکیب پلی استایرن خشک و رنگ سفید استاندارد است.
  • طرح پوست پرتقال : این طرح مشابه پوست پرتقال بوده و بر روی دیوار ها و سقف اجرا می شود برای اجرای این طرح نیاز به تفنگ قیفی و یک کمپرسور هوا است تا پودر گچ سفید مخلوط شده با آب که غلظتی مشابه خمیر کیک دارد را با این دستگاه بر روی سطح اجرا نموده و طرح مورد نظر را خلق کرد.با پایان اجرای طرح و خشک شدن کامل می توان سطح را با رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرد.
  • طرح تکنیک حذفی : این روش در ادامه طرح پوست پرتقالی است بدین صورت که طرح پوست پرتقال اجرا شده و بعد از مدت 10 دقیقه با کمک یک ماله برجستگی ها و فرورفتگی های سطح کاملاً صاف می شوند تا سطحی مشابه به گچکاری ایجاد شود.
  • طرح ماسه برجسته : در این روش ترکیب معروف به پرلیت که همان مخلوط پرایمر با ماسه است را با قلموی 7 اینچی اجرا می کنند بدین صورت که از بالا به پایین قلمو را داخل مخلوط فرو کرده و با پاک کردن رنگ اضافی از اطراف قلمو ، قلمو را روی سطح گذاشته وبه صورت حلقه حرکت دهید این حلقه ها را تا پایین دیوار ادامه دهید تا تمام سطح پر شود از این حلقه ها سپس با خشک شدن سطح می توان رنگ دلخواه را روی سطح اجرا کرد.
  • طرح پای کلاغ : در این نوع از طراحی الگویی تصادفی از خطوط نازک بر روی دیوارها ایجاد می شود در اجرای این طرح نیاز به غلطک و قلمو slap است تا ترکیب دیوار خشک را که با آب به غلظت مناسب رسانده و سپس با کمک غلطک با ضخامت یکسان به روی سطح اجرا کرده و سپس با قلمو روی سطح ضرباتی وارد می شود تا خطوطی نازک روی آن ایجاد شود و بعد از خشک شدن سطح می توان رنگ مورد نظر را روی سطح اجرا کرد.

غلطک

جمع بندی نهایی

اگر به طرح نقاشی ساختمان علاقمند هستید می توانید با کارشناسان این شرکت مشورت کنید و با مشاهده کاتالوگ ها از بهترین طرح ها استفاده کنید.بهتر است این مطلب را مد نظر قرار دهید که استفاده از طرح نقاشی ساختمان به طور گسترده در منزل می تواند زیبایی دکوراسیون شما را از بین ببرد و حس بی نظمی به محیط ببخشد پس از این مدل ها به طور مختصر در برخی سطوح استفاده کنید تا دکوراسیون شما را تحت تأثیر قرار ندهد.