رولکس در نقاشی ساختمان

رولکس چیست ؟

رولکس نوعی از رنگ کنیتکس است که بافت نرم تر و دانه های ریزتری دارد ، رولکس را می توان نوعی کنیتکس دانست چون بافتی مشابه داشته و از نظر مقاومت در یک سطح قرار دارند .

کنیتکس یک نوع رنگ بافت دار است که پرلیت ، میک ، پنیبه نسوز , مواد رنگی با ثبات با رزین های سنتیک جز ترکیبات آن می باشد . کنیتکس و رولکس از انواع بسیار مقاوم در نقاشی ساختمان هستند که از زمان های دور برای اولین بار در کشور های آفریقای جنوبی و برخی از کشورهایی که تابش نور خورشید در آنجا بسیار زیاد بوده مورد استفاده قرار گرفته . رنگ های کنیتکس و رولکس در انواع روغنی ، پلاستیک و اکریلیک تولید شده و با کیفیت ممتاز در حال استفاده است . رنگ های کنیتکس همان طور که در مقالات قبلی گفته شد رنگی بسیار مقاوم و قابل استفاده در تمام نقاط منزل و نمای ساختمان و مکان های پر رفت و آمد مانند راهرو ها – محل های پر تردد مانند هتل ها و رستوران ها و تمام مکان های اداری و تجاری و حتی کارخانجات و … می باشد .

کسانی که قادر به پرداخت مبلغ زیادی برای نقاشی ساختمان نیستند می توانند از انواع کنیتکس بهره ببرند چون این رنگ نیاز به زیر کاری زیادی نداشته و به راحتی درزها و ترک ها و عیوب دیوار را پبوشاند و با صرف هزینه و زمان کمتر می توانید تا سالها از کیفیت و دوام این رنگ استفاده کنید .

با وجود تمام مزایای رنگ کنیتکس و رولکس وقتی بخواهید دیوار را مجدداٌ رنگ آمیزی کنید باید رنگ کنیتکس و رولکس از دیوار جدا شوند که این امر نیاز به صرف زمان و هزینه ی بیشتری دارد .

در زمان نقاشی ساختمان بهتر است به نکاتی خاص توجه فرمایید و رنگ مناسب را انتخاب فرمایید در صورتی که قصد تعویض رنگ در زمان های مشخصی دارید بهتر است از رنگ های کنیتکس استفاده نکنید .