اجرای سیلر و کیلر یکی از چندین مرحله رنگ آمیزی چوب است ولی مرحله نهایی نیست در واقع بعد از اجرای سیلر و کیلر یک لایه محافظ نیز روی آن با پمپ پاشیده میشود که پلی یورتان نام دارد. قبل از اجرای پلی یورتان باید زیر سازی به نحو احسنت انجام شده باشد و آستر و رنگ آمیزی نیز انجام شده باشد. در اجرای سیلر و کیلر پاشیدن صحیح و یک دست سیلر و کیلر خیلی در مراحل رنگ آمیزی چوب مهم است.

هزینه اجرای سیلر و کیلر

هزینه اجرای سیلر و کیلر چون بخشی از مراحل رنگ آمیزی است اما مرحله پایانی نیست معمولا باید ارزان تر باشد اما اگر لایه محافظ بر روی سیلر و کیلر کار نشود مقاومت رنگ بسیار پایین است و در صورتی که چوب رنگ شده در مجاروت باران و رطوبت و آب قرار داشته باشد کمتر از شش ماه رنگ خراب میشود. در ادامه لیست قیمت خدمات نقاشی ساختمان را برای شما میگذاریم که هزینه اجرای پلی یورتان که مرحله پایانی رنگ آمیزی چوب است و هزینه تراش رنگ قبلی چوب در این لیست قیمت موجود است.

نوع رنگحداقل قیمت به ازای متر مزبع(تومان)حدتکثر قیمت به ازای متر مربع(تومان)توضیحات
روغنی با مصالح65,00075,000قیمت بستگی به نوع زیر سازی دارد
پلاستیک با مصالح65,00070,000بارنگ پلاستیک درجه 1
اکریلیک با مصالح65,00070,000بستگی به زیر سازی و نوع پرایمری که زیر کار استفاده شده دارد
مولتی کالر با مصالح70,00080,000به نوع وکیفیت رنگ بستگی دارد
اجرای پلی یورتان با مصالح700,000800,000در دو نوع ترک و ایرانی
اپوکسی با مصالح250,000260,000اختلاف قیمت به زیر کار و سختی کار بستگی دارد.
اجرای کینتکس نما با مصالح120,000140,000ارتفاع و کاور تاثیر در اختلاف قیمت دارند.
اجرای رنگ نما درجه یک با مصالح230,000250,000ارتفاع و سختی کار موثر در قیمت
اجرای رنگ جوتن برای نمای ساختمان با مصالح600,000650,000ارتفاع و سختی کار و رنگ بندی موثر در قیمت

 

انواع رنگ های شفاف مخصوص چوب

انواع رنگ های استر

  1. پلی استر
  2. نیم استر

رنگ های پلی استر و نیم استر علاوه بر اینکه سطح را می پوشانند و از آن حفاظت می کنند لایه ای شفاف هستند و نقش و نگار چوب را از بین نمی برد بلکه آن را زیباتر به نمایش می گذارند .

انواع سیلر- کیلر – پلی استر با کیفیت عالی و درجه یک در این شرکت ساختمانی اجرا می شود .

انواع رنگ کاری چوب

1- رنگ کاری چوب با رنگ لاک و الکل :

بهترین نوع لاک رنگ زرد روشن تا زرد مایل به نارنجی است برای آماده کردن لاک آن را در الکل حل می کنند بالا بودن درجه خلوص آن موجب می شود تا لاک بهتر در الکل حل شود

مراحل رنگ کاری با لاک و الکل :

  1. بوم کردن : برای پر کردن خلل و فرج چوب انجام می پذیرد
  2. پوشش : برای ایجاد کردن قشر رنگ روی سطح کار
  3. پرداخت : در این مرحله لاک با روش کهنه رنگ کاری چوب با یک تکه پارچه ای که لای آن پنبه و یا پشم گذاشته شده ، چوب را رنگ می کنند

معایب رنگ کاری با لاک و الکل

در این نوع رنگ چون لاک و الکل در برابر رطوبت ، حرارت و اسید مقاوم نبوده و با هر یک از این عوامل رنگ چوب خراب شده و لک سفید بر روی رنگ ایجاد می شود .

2- رنگ کاری چوب با سیلر

  • سیلرمایعی کرم رنگ و شفاف برای پر کردن و غیر قابل نفوذ کردن خلل و فرج چوب قبل از رنگ نهایی (کیلر ) به کار می رود . پس از خشک شدن سیلر قابلیت جذب رنگ کم می شود و سختی رنگ نهایی را افزایش می دهد . سیلر را به کمک تینر فوری رقیق کرده و با پستوله و یا قلمو بر روی چوب می پاشند .
  • پس از رنگ کاری چوب با سیلر نوبت به رنگ کیلر می رسد کیلر را نیز مانند سیلر با تینر فوری رقیق کرده سپس به سطح چوب با پیستوله وقلمو می پاشند . کیلر به دو صورت موجود است :1- کیلر مات  2- کیلر براق  
wood door 6

بعد اجرا

3- انواع رنگ های استر

رنگ نیم پلی استر : جزء رنگ های نیمه هوا خشک بوده و از سه ماده ( رزین ، روغن های کوتاه ، اوره فرمالدئید ) تولید شده اند . ماده ی حلال آنها اتیلن و سخت کننده ی این رنگ ها پاراتولوئن است . نیم پلی استر پس از اجرا نیاز به پولیش نداشته و در دو دسته مات و براق موجود است .

 

لینک های مفید: نقاشی درب چوبی

 

رنگ پلی استر

این رنگ از ماده اصلی رنگ و در کنار رنگ از ماده ی سخت کننده یهاردنر تشکیل شده اند و هیچ ماده ی رقیق کننده ای باری رنگ های پلی استر نیست . رنگ پلی استر بسیار شفاف بوده و پس از اجرا ضخامت خود را از دست نمی دهند چون حلال ندارند که رقیق شوند در مورد چوب هایی که شیرابه دارند نمی توان از پلی استر استفاده کرد چون این چوب ها خشک نمی شوند و به خوبی لاک را نمی پذیرند .

4- روغن جلا

رنگی است قهوه ای روشن تا متمایل به قرمز که به عنوان رنگ نهایی مورد مصرف قرار می گیرند اسن رنگ ها به تنهایی یا همراه با سیلر و کیلر یا لاک و الکل به عنوان براق کننده مورد استفاده قرار می گیرند . روغن جلا در مقابل آب و حرارت زیاد و رطوبت مقاوم نیست .   انواع نقاشی ساختمان در گروه ساختمانی نقاشی لوکس با قیمت های استثنایی

رنگ آمیزی درب چوبی

بعد از اجرای رنگ