مراحل کار نقاشی ساختمان

در مقاله قبل کاری را اجرا کردیم و قرار شد مرحله به مرحله با ما باشید تا مراحل اجرای کار را مشاهده فرمایید .

در مرحله دوم کار سمباده کاری و نصب توری اجرا می شد این کار باید با دقت و ظرافت صورت گیرد تا کار پایانی کاملاً زیبا و بی نقص باشد .

آپارتمان مورد نظر ما دارای باکس های فراوان است که کار را بسیار مشکل و زمان مورد نیاز برای کار را بالا می برد چون نیاز به ظرافت کاری بسیار زیادی دارد .

نقاشی ساختمان کاری بسیار ظریف و حساساس بوده و نیاز به دقت و ظرافت دارد استادکاران این رشته باید در کنار گذراندن دوره های تئوری ، تجربه ی طولانی در این کار داشته باشند تا کاری بی نقص و با کیفیت اجرا شود .

 

لینک های مفید:
نقاشی ساختمان

 

 

عکس کار اجرایی در این مرحله

 

مشخصات رنگ های اکریلیک

رنگ های اکریلیک به عنوان رنگ های دوستدار محیط زیست از رنگ های پرطرفدار هستند که علت این موضوع در چند خصوصیات کلی در این رنگ ها است .

  1. حلال این رنگ ها آب است
  2. بدون بو بوده و مصمومیت های اجرای رنگ روغنی در فضای بسته در این رنگ وجود ندارد
  3. ضد آب بوده و قابلیت شستشو دارد
  4. به سرعت خشک می شود پس سرعت اجرایی بالایی دارد
  5. در چندین تنوع رنگی موجود بوده و در هارمونیک دکوراسیون مشکل ساز نخواهد بود

یکی از مشکلات مهم در برتری این رنگ نسبت به رنگ روغنی بدون بو بودن این رنگ ها است رنگ های روغنی بوی بسیار نامطبوعی داشته و اجرای آن در محیط بسته می تواند موجب مسمومیت شود و پس از خشک شدن رنگ بوی نامطبوع آن تا مدتها همچنان استشمام می شود همچنین سرعت بالا در خشک شدن زمان اجرای کار را بسیار کوتاه کرده و در دنیای امروزی که وقت بسیار ارزشمند است مورد توجه قرار گرفته است .

از بیشترین شکایات مشتریان نسبت به رنگ های اکریلیک پاک شدن آن پس از چندین بار شستشو است که البته این عیوب در رنگ های اکریلیک کاپارول مشاهده نشده است پس به مشتریان پیشنهاد می شود اگر مایل به اجرای رنگ اکریلیک هستند از رنگ های درجه یک استفاده کرده و به دنبال رنگ ارزان نباشند .

گران بودن رنگ های اکریلیک ممتاز از عیوب بزرگ در این رنگ ها است پس به مشتریان پیشنهاد می شود اگر پرداخت هزینه ی سنگین رنگ های اکریلیک برایشان مقدور نیست از رنگ های روغنی برای نقاشی ساختمان استفاده کنند تا دچار مشکل نشوند .

کنیتکس