نقاشی ساختمان با بلکا

بلکا چیست ؟

بلکا پوششی سلولزی با الیاف طبیعی پنبه که توسط دستگاه در ابعاد بسیار کوچک خرد شده و چسب پودری و افزودنی های تزئینی مثل سنگ میکا و … به آن افزوده می شود . بلکا در دو نوع بلکا با الیاف پنبه ای با رنگ کدر و بلکا با الیاف ابریشمی با رنگی درخشان با تنوع طرحی فراوان که حتی خود شما نیز می توانید با سلیقه ی خود با ترکیب چند بلکا طرحی خلاقانه و مخصوص به خود را داشته باشید .

بلکا پوششی عایق در برابر صوت ، حرارت و برودت است و بسیار مناسب بخصوص در نقاط سرد سیری می باشد و در نقاط شلوغ شهر تا حدودی می تواند عایق صدا باشد و شما را از صدا های مزاحم خلاص کند .

بلکا را می توان در سقف و دیوارهای منزل و محل کار به کار گرفت و برای زبیایی بیشتر بلکا می توانید بلکای ابریشمی را با بلکا رومالین مخلوط کرده و کالکشنی زیبا ساخت .

آموزش نقاشی ساختمان با پوشش سلولوزی بلکا

بلکا از پوشش های مدرن در نقاشی ساختمان است که نیاز به زیر سازی ندارد و شما به سادگی می توانید با مخلوط کردن بلکا با مقدار مشخصی آب خمیری نرم درست کرده و پس از اینکه به خوبی آن را مخلوط کرده و کمی به آن استراحت دادید تا کاملاً چسبنده شود سپس می توانید این مخلوط را با ابزار مخصوص رومالین در لایه ای دو میلی به تمام سطح دیوار بمالید دقت کنید که لایه ی شما در تمام نقاط در یک قطر باشد و تا هنگام خشک شدن نباید آن را لمس کرد .

خمیر آماده شده ی بلکا را می توان تا 24 ساعت مورد استفاده قرار داد اما بیشتر از این زمان موجب کاهش کیفیت بلکا خواهد شد .

معایب نقاشی ساختمان با بلکا

 • بلکا قابل شست و شو نیست .
 • بلکا در مقابل حریق یه سرعت می سوزد
 • پس از اجرای بلکا اگر بخواهید رنگ دیوار را عوض کنید باید از یک استادکار در از بین بردن بلکای روی دیوار کمک بگیرید و کاری وقت گیر و سخت است .
 • از بلکا نمی توان بر روی رنگ های روغنی براق استفاده کرد چون شوره کرده و میریزد .
 • بلکا را نمی توان تمیز کرد چون مقاومتی در برابر آب ندارد و پس از برخورد آب حالت خمیری به خود می گیرد و حالت خود را از دست می دهد البته با مقدار زیاد آب این اتفاق می افتد که فقط کافیست اجازه دهید بلکای روی دیواری روی دیوار خشک شود .

مزایای نقاشی ساختمان با بلکا

 • در اجرای بلکا چون نیاز به زیر کاری که می تواند تا چند روز زمان ببرد ندارد از سرعت اجرایی بالایی برخوردار است .
 • در صورت صدمه دیدن بلکا فقط کافیست مقداری از بلکا را داشته باشید و به سادگی پس از خیس کردن و آماده کردن خمیری نرم از بلکا نقاط صدمه دیده را پر کنید .
 • چون بلکا عایق حرارتی است در حفظ منابع طیبعی و صرفه جویی در مصرف گاز بخصوص در نقاط سردسیر کمک شایانی می کند .
 • بلکا گویی پتویی بر روی دیوار است که با نرمی خود هم می تواند ضربه گیر خوبی باشد و هم از آسیب به دیوار در هنگان برخورد اشیاء جلوگیری کند .
 • بلکا رنگی طبیعی و دوستدار طبیعت بوده و باعث آلودگی در جو نمی شود .
 • با اینکه بلکا رنگی قابل شست و شو نیست اما به راحتی گردوغبار را به خود جذب نمی کند و به راحتی کثیف و لک نمی شود و می تواند با مدت طولانی از ریبایی آن بهره برد .

قیمت بلکا با اجرای آن

بلکا در بسته های 5 و 10 کیلویی به قیمت 45000 تومان به فروش می رسد .

هر بسته بلکای 10 کیلویی برای اجرا در یک اتاق 9 متری کافیست .

اجرای بلکا در هر متر مربع 4500 تومان محاسبه می شود .

شرکت ساختمانی نقاشی لوکس با استادکارانی مجرب رنگ آمیزی ساختمان با بلکا را در زمانی کوتاه با قیمتی مناسب را برای شما اجرا می کنند .

نقاشی ساختمان با بلکا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *