بررسی قیمت انواع خدمات نقاشی ساختمان با مصالح در سال ۱۴۰۲ با توضیح دلایل اختلاف قیمت در متریال های مختلف. جهت استعلام دقیق و یا کسب مشاوره رایگان با مشاورین ما در نقشی لوکس تماس بگیرید.

لیست قیمت نقاشی ساختمان 1402

قیمت ها در نقاشی ساختمان به نوع رنگ استفاده شده در نقاشی ساختمان بستگی دارد با اینکه کشور ما امروزه در کار تولید انواع رنگ های ساختمانی بسیار پیشرفت کرده اما واقعیت این است که به علت وارداتی یودن برخی مواد مورد نیاز در این صنعت همچنان برای تولیدات رنگ های ایرانی به خارج اتکا داشته و تحریم ها موجب کمبود و گرانی قیمت برخی مواد مورد نیاز و تولیدات رنگ های ایرانی شده است.

قیمت های متری بر اساس سال ۱۴۰۲

نوع رنگحداقل قیمت به ازای متر مزبع(تومان)حدتکثر قیمت به ازای متر مربع(تومان)توضیحات
روغنی با مصالح75,00090,000قیمت بستگی به نوع زیر سازی دارد
پلاستیک با مصالح72,00085,000بارنگ پلاستیک درجه 1
اکریلیک با مصالح72,00085,000بستگی به زیر سازی و نوع پرایمری که زیر کار استفاده شده دارد
مولتی کالر با مصالح80,00095,000به نوع وکیفیت رنگ بستگی دارد
اجرای پلی یورتان با مصالح1,000,0001,500,000در دو نوع ترک و ایرانی
اپوکسی با مصالح380,0001,000,000اختلاف قیمت به زیر کار و سختی کار بستگی دارد.
اجرای کینتکس نما با مصالح150,000200,000ارتفاع و کاور تاثیر در اختلاف قیمت دارند.
اجرای رنگ نما درجه یک با مصالح230,000300,000ارتفاع و سختی کار موثر در قیمت
اجرای رنگ جوتن برای نمای ساختمان با مصالح500,000650,000ارتفاع و سختی کار و رنگ بندی موثر در قیمت

 

لینک های مفید:
نقاشی ساختمان

 

اجرای پتینه

عوامل موثر در قیمت نقاشی ساختمان 1402

چه عواملی بر تعیین قیمت نقاشی ساختمان تأثیر گذار است؟ این سؤالی مهم برای مشتریان است تا بدانند هزینه ی پرداختیشان برای نقاشی ساختمان منصفانه است یا خیر؟

 • مسافت طی شده،برای رسیدن استادکار به محل ساختمان
 • میزان دستگیر بودن کار و بلندی دیوار ها و سقف
 • نوع رنگ انتخابی از رنگ های ضد آب معمولی تا رنگ های بافت دار قابل شستشو و غیر قابل شستشو
 • برند رنگ انتخابی داخلی یا خارجی
 • میزان زمان صرف شده برای اجرای نقاشی ساختمان
 • ظرافت و دقت مورد نیاز برای انجام کار
 • تعداد استادکاران و کارگران نقاش شاختمان مورد نیاز
 • متراژ کلی کار
 • میزان زیرسازی مورد نیاز و خرابی سطوح
 • تازه ساز بودن و یا کهنه ساز بودن ساختمان که ممکن است نیاز به زیرسازی بیشتر و یا کمتری داشته باشد
 • نوع سطح مورد نظر ،سطوح گچی – بتنی – سیمانی – آجری – رنگ شده
 • هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان و نقاط بیرونی ساختمان با فضای داخلی ساختمان متفاوت است

چند دست رنگ برای نقاشی ساختمان بی نقص نیاز است

 

لینک های مفید:
قیمت رنگ جوتن

در تعیین قیمت نقاشی ساختمان توجه به میزان خرابی و قدیمی بودن ساختمان بسیار مهم است چون در ساختمان های بسیار قدیمی نیاز به زیرسازی اساسی وجود دارد بخصوص اگر سال ها از آخرین رنگ آمیزی ساختمان گذشته باشد در حالی که در ساختمان های نوساز سطح دیوار ها و گچ کاری محکم و با دوام بوده و کار بر روی این سطوح آسان است؛ پس در برآورد هزینه برای نقاشی ساختمان برای ساختمان های کهنه و فرسوده قیمت بالاتری تعیین می شود.

در تعیین قیمت نقاشی ساختمان استفاده از رنگ های ایرانی یا خارجی مهم است. انواع رنگ های ایرانی قیمت پایین تری دارند و این رنگ ها در برند های متفاوت قیمت های متفاوتی نیز دارند برخی از برند های رنگ های ایرانی قیمت بالایی داشته و برخی برند ها به علت کمتر شناخته شدن بودن و یا کیفیت پایین از قیمت های پایین تری برخوردارند.

رنگ های خارجی به نسبت رنگ های ایرانی قیمت بالاتری دارند و در چندین برند معتبر در بازار ایران موجود هستند این رنگ ها از کیفیت بسیار عالی برخوردارند اما قیمت بالای آنها موجب شده تا کمتر مشتریانی تمایل به استفاده از این رنگ ها داشته باشند.

در استفاده از رنگ های معمولی باید زیرسازی به طور کامل انجام شده و سطح تا حد امکان صاف و یکدست شود تا کیفیت رنگ نهایی بی نقص اجرا شود در صورتی که برخی از رنگ ها مانند رنگ های بافت دار و سلولزی نیاز به زیرسازی زیادی نداشته و حتی برخی از این رنگ ها را می توان به عنوان ترمیم کننده ترک های ریز و سطحی استفاده کرده و مواد مورد استفاده در این رنگ ها قادر است دیوار را ترمیم کرده و نواقص سطح را به خوبی برطرف کند.

رنگ پلاستیک

چگونه می توان رنگ آمیزی ارزان قیمت داشت؟

برای اینکه قیمت نقاشی ساختمان کاهش یابد، اول باید به استادکار نقاش خود اعتماد کافی داشته باشید و مطمئن باشید که او وجدان کاری لازم را دارد سپس می توانید با کمک راهنمایی ها و پیشنهادات او نقاشی ساختمانی ارزان قیمت ولی با کیفیت داشته باشید بدین صورت که کافیست از رنگ های ارزان قیمت تر که برند معروفی ندارند ولی کیفیت لازم را دارند استفاده شود.

امروزه مشتریان این اعتقاد را دارند که اگر می خواهند رنگ آمیزی ممتازی داشته باشند باید از رنگ های با برند معتبر در رنگ آمیزی ساختمان خود استفاده کنند در حالی که برخی از رنگ ها فقط به علت اینکه کمتر شناخته شده اند کیفیتشان مد نظر گرفته نمی شود در حالی که می توانند کیفیتی در حد رنگ های معتبر و حتی بهتر داشته باشند .

پس در داشتن رنگ آمیزی ارزان قیمت و با کیفیت از راهنمایی های استادکار استفاده کرده و نقاشی ساختمانی با کیفیت و ارزان قیمت داشته باشید .البته در داشتن رنگ آمیزی ارزان قیمت به غیر از استفاده از رنگ های ارزان قیمت می توان به نکات دیگری نیز توجه کرد مثل اینکه باید بدانید از چه جنس رنگی در کدام قسمت استفاده کرد.

برای مثال در سقف ها می توان  از رنگ های پلاستیک ارازن بهره برد و تا حدود زیادی در قیمت نقاشی ساختمان صرفه جویی کرد و نکات دیگری که در مشاوره با استادکاران نقاش و یا کارشناس این گروه ساختمانی جهت کاهش هزینه ها مشورت و کسب اطلاعات نمایید.