چرا نقاشی ساختمان ؟

نقاشی ساختمان یا همان رنگ آمیزی ساختمان کاریست که در تمام دنیا در حال اجرا بوده و از پرطرفدارترین دیوار پوش ها محسوب می شود که تاریخچه ی رنگ آمیزی دیوار به هزاران سال قبل و حتی قبل از تولید اولین کاغذ دیواری ها یا دیگر دیوار پوش ها برمی گردد .

انسانها در گذشته های بسیار دور از شیره درختان و از سنگ ها و خاکستر و … برای رنگ آمیزی دیوار ها استفاده می کردند .

حال چرا رنگ آمیزی ساختمان مورد توجه است با اینکه کاغذ دیواری در طرح های بسیار شیک و زیبا به وفور موجود است و سرعت اجرایی بالاتری از نقاشی ساختمان دارد اما باز هم نتوانسته جای رنگ را بگیرد علت این امر اول در ارزان تر بودن رنگ دارد و دوم در کیفیت بهتر و ضد قارچ و کپک بودن دیوار رنگ ها به خصوص رنگ های روغنی و برخی مواد مورد استفاده در نقاشی ساختمان کاملاًٌ ضد قارچ هستند و برعکس کاغذ دیواری که با ورود رطوبت در زیر آن انواع کپک ها می تواند رشد کند در این رنگ ها اینطور نیست و رنگ ها مقاومت بیشتری دارند .

 

لینک های مفید:
پتینه دیوار

 

نقاشی ساختمان با قیمت کمتری انجام می شود و زیبایی آن در برابر قیمت بسیار متفاوت با کاغذ دیواری ها حائز اهمیت است . در نقاشی ساختمان می توانید به راحتی با یک رنگ آمیزی ساده دکوراسیونی آرامش بخش و زیبا داشته باشید و تا مدتها از زیبایی آن لذت ببرید و در صورت آسیب به قسمتی از دیوار به راحتی آن را ترمیم کنید .

نقاشی ساختمان با انواع رنگ ها

  • رنگ روغنی
  • رنگ پلاستیک
  • رنگ اکریلیک
  • الیاف

 

لینک های مفید:
نقاشی درب چوبی

در میان رنگ ها رنگ روغنی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هر چند قیمت آن با برخی از رنگ ها مانند رنگ های اکریلیک زیاد فرق نمی کند و حتی در برخی مواد ارزان تر است اما از نظر کیفیت بی نظیر است . اما رنگ های پلاستیک در عین ارزان بودن و قابل استفاده برای هر قشری و با هر سطح مالی نیاز به مراقبت بیشتری دارد چون قابل تمیز کردن نیست و انواع رنگ های اکریلیک که برند های معروف آنها قابل مقایسه با رنگ روغنی از نظر کیفیت هستند اما قیمت آنها بیش از رنک های روغنی است به همین دلیل پیشنهاد اول ما به مشتری رنگ های روغنی است .

فروشگاه رنگ آدیلوکس