رنگ فوری به طور کلی به رنگی گفته می شود که به سرعت خشک می شوند این رنگ ها از گروه رنگ های آلکید روغنی هستند که بر پایه رزین نیتروسلولز تولید شده اند که نیترو و سلولز سرعت خشک شدن این رنگ ها را افزایش داده و به براقیت و زیبایی آنها می افزایند.

رنگ های فوری با ویژگی های خاص خود قابل استفاده برای رنگ آمیزی چوب و فلزات می باشند و در انواع برند ها با کیفیت های متفاوت در بازار عرضه شده اند.رنگ های فوری جزو رنگ های مات و شفاف بوده و برند های معتبر و باکیفیت این محصول عمر و دوام طولانی مدتی دارند.رنگ های فوری در دو دسته رنگ های فوری آستر سریع خشک و رنگ های فوری رویه آلکیدی مات تولید و عرضه می شوند.

 

لینک های مفید:
فروشگاه رنگ

 

حلال های رنگ ها

ویژگی های رنگ فوری

 1. عمر و دوام طولانی
 2. قابلیت اجرا در دمای بالا یا پایین
 3. مقاوم در برابر نور خورشید و اشعه UV
 4. قابل اجرا در هر نوع شرایط جوی
 5. سرعت خشک شدن بالا
 6. قدرت پوشانندگی و چسبندگی بالا
 7. بدون تغییر رنگ و زرد شدن
 8. قابل اجرا بر روی سطوح چوبی و فلزی
 9. قابل پولیش کاری
 10. عایق مناسب در برابر رطوبت
 11. انعطاف پذیری مناسب
 12. قابلیت رنگ آمیزی مجدد

کاربرد رنگ فوری

همان طور که گفتیم رنگ فوری حاوی نیترو سلولزی ها است که سرعت خشک شدن رنگ را در سطح بالا می برد و در هر نوع آب و هوایی قابل اجرا است و فقط سرعت خشک شدن رنگ در هوای مرطوب و سرد کمی طولانی تر خواهد بود.این رنگ با قدرت چسبندگی بالایی که دارد قابلیت اجرا، نه تنها روی چوب بلکه روی انواع فلزات را نیز دارد و به خوبی می تواند به سطح فلز چسبیده و پوششی یکدست روی فلز ایجاد کند.از رنگ های فوری برای رنگ آمیزی مبلمان ، میز و صندلی و حتی وسایل زینتی و تزئینی نیز می توان استفاده کرد.از رنگ های فوری برای رنگ آمیزی لایه های زیرین فلزات خودروها هم استفاده می شود.

 

لینک های مفید:
نقاشی ساختمان

 

مراحل اجرای رنگ فوری

1- آماده کردن سطح برای رنگ آمیزی اولین مرحله در اجرای هر نوع رنگی است در اجرای رنگ فوری نیز در ابتدا باید سطح از هر گونه آلودگی پاک شده و گردوغبار هم از روی سطح پاک شود.برای پاک کردن سطح از آلودگی ها و رنگ های قدیمی و پوسته پوسته شده،می توان از برس های سیمی و سنباده و یا مینی بلاست استفاده کرد.اگر سطح به طور کامل تمیز شود رنگ آمیزی نهایی کاملاً بی عیب و نقص اجرا خواهد شد.

2- اجرای زیرسازی برای صاف و یکدست شدن سطح نیز اهمیت داشته و باید کلیه ترک ها و شکاف ها به طور کامل با بتونه مخصوص پرشده و سطحی کاملاً یکدست ایجاد شود.

3- برای شروع رنگ آمیزی می توان رنگ را با قلمو یا غلطک و یا پیستوله اجرا کرد در هر سه مورد می توان رنگ را با بهترین شکل اجرا کرد.به علت سرعت خشک شدن بالا در این رنگ می توان در فاصله زمانی کوتاه بعد از هر دست رنگ آمیزی، مرحله بعد رنگ آمیزی را اجرا کرد تا به پوشش دهی مورد نظر رسید.

 

روی رنگ اکریلیک میشه رنگ روغنی زد؟

 

برای تشخیص اینکه چه نوع رنگی برای  چه محیط و یا شرایط آب و هوایی بهتر است باید به خوبی تحقیق کرده و از رنگ هایی استفاده شود که بتواند شرایط محیط را به خوبی تحمل کرده و کیفیت خود را تا مدت های طولانی حفظ کند در غیر اینصورت هزینه و وقتی که صرف کرده اید بیهوده خواهد بود.برای شناخت بهتر رنگ ها و دریافت اطلاعات کافی در رابطه با رنگ ها می توانید با کارشناسان این گروه ساختمانی تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید .

تمامی کارهای اجرایی در این گروه ساختمانی با ضمانت کیفیت و قیمت های منصفانه اجرا شده و شما می توانید نمونه کارهای اجرایی این گروه را در سراسر تهران و حتی برخی از شهرستان ها مشاهده و با خیالی آسوده کار را به استادکاران با تجربه ،متعهد و خبره ما بسپارید.

پرایمر نقاشی ساختمان