چگونگی رنگ آمیزی دیوار بالکن و نرده بالکن

رنگ آمیزی دیوار بالکن و نرده بالکن یکی دیگر از مراحل اجرای نقاشی ساختمان است که باید با مناسب ترین جنس رنگ مورد نیاز و همچنین با تن رنگی هماهنگ با رنگ نما صورت گیرد تا زیبایی و نظم نمای ساختمان برهم نخورد.

اگر ساختمان شما دارای بالکن یا حیاط است اینکه از چه رنگی می توانید در تزیین آن استفاده کنید با کمی دقت می تواند کاری راحت و دلچسب باشد .در ابتدا به شرایط محیط توجه کنید آیا در این منطقه ریزش برف و باران زیاد است یا میزان شدت تابش و گرمای خورشید قابل است. با توجه به این مطلب می توانید بهترین نوع رنگ را انتخاب کرده و از رنگ های مقاوم در برابر نور خورشید و یا مقاوم در برابر رطوبت ،استفاده کنید.

بالکن جنبه ی تزیینی بالایی برای نمای ساختمان دارد و اگر به درستی رنگ آمیزی و چیدمان شود می تواند یک نشیمن بسیار زیبا و ارامش بخش باشد. انتخاب تن رنگی مناسب برای دیوار های بالکن بهتر است مانند رنگ نما باشد و یا بسته به سبک نما اگر بالکن به نوعی از دیوار های نما جدا شده می توان از رنگ های هماهنگ با تن رنگی نما استفاده کرد برای مثال اگر نمای ساختمان سفید است می توان برای رنگ آمیزی دیوار ها از رنگ مخالف یعنی از رنگ سیاه بهره برد و یا اگر نمای ساختمان آبی است می توان از رنگ سرمه ای برای بالکن استفاده کرد.

در استفاده از رنگ های مخالف برای دیوار های بالکن فضایی بسیار جذاب ایجاد می شود که می توان برای استراحت و تشدید انرژی نیز از آنجا استفاده کرد و همچنین دکوراتیو نمای ساختمان را جلوه ای بی نظیر بخشید .

در کنار رنگ آمیزی دیوار های بالکن رنگ آمیزی نرده بالکن نیز اهمیت دارد .رنگ نرده ها حتماٌ باید از رنگ های کاملاً ضد آب باشد تا از میله های آهنی بالکن در برابر هوا و رطوبت محافظت کند و همچنین  چهره ی نمای ساختمان را خراب نکرده و بلکم زیبایی چند برابری به آن ببخشد .

 

لینک های مفید:
رنگ آمیزی ساختمان

 

رنگ آمیزی دیوار بالکن و نرده بالکن 1400

 

در رنگ آمیزی نمای ساختمان گفته شد که باید به چهره ی محلی که ساختمان در آن واقع شده توجه کرد تا ساختمان با ترکیبات رنگ بسیار متفاوت وصله ای ناجور در محله نباشد.در رنگ آمیزی بالکن و نرده های بالکن نیز باید مراقت بود و نمای کلی ساختمان را با انتخاب رنگ های مناسب حفظ کرد .برای مثال اگر نمای ساختمان شما قهوه ای است استفاده از رنگ آبی در نرده یا دیوار های بالکن کاری بسیار نامناسب است در حالی که می توان از رنگ های هماهنگ مانند رنگ کرم ،قرمز و حتی نارنجی برای هماهنگی و زیبایی نما استفاده کرد البته توجه به ساختمان های اطراف نیز مهم است.

 

لینک های مفید:
قیمت اجرای رنگ پلی یورتان

 
استفاده از رنگ سفید در بالکن حال اگر نما به هر رنگی باشد می تواند دکوراتیو نما را زیبا و شیک جلوه دهد و همچنین استفاده از رنگ سفید و مشکی در کنار هم نمایی بی نهایت زیبا برایتان ایجاد خواهد کرد.

برخی موارد بالکن محیطی بسیار کوچک است و نمی توان از آن استفاده ای کرد مگر به اندازه ی قرار دادن چند گلدان. در این موارد به هیچ عنوان از رنگی  متفاوت استفاده نکرده بلکه سعی کنید از رنگ های مشابه با رنگ نما برای رنگ آمیزی دیوار ها استفاده کنید و اگر پنجره بالکن بزرگ است می تواند پنجره را همرنگ با رنگ نرده ها رنگ آمیزی کرد.

اگر ساختمان شما حیاط هم دارد برای جلوه بیشتر و تزیین بهتر نما می توانید از رنگ نما در دیوار حیاط بهره  ببرید تا نظم و هماهنگی موجود میان رنگ نما و بالکن و حیاط زیبایی چشمگیری برای ساختمان ایجاد کند.

رنگ آمیزی دیوار بالکن و نرده بالکن 1400

اگر نرده ها  را مخالف رنگ نما رنگ آمیزی کرده اید بهتر است همان رنگ را برای رنگ آمیزی پنجره ها و حتی درب ورودی ساختمان استفاده کنید تا زیبایی ساختمانتان تکیمل شود.استفاده از رنگ نما در درب ورودی از زیبایی ساختمان کاسته و دکوراتیو بی نظمی ایجاد خواهد کرد.

پر استفاده ترین رنگ ها در رنگ آمیزی دیوار  بالکن و نرده بالکن،سفید با مشکی و قهوه ای با کرم است که طرفداران بی شماری در رنگ آمیزی نما و بالکن دارد.البته رنگ آمیزی تک رنگ نیز در نما و بالکن اجرا می شود که اکثراٌ رنگ های سفید یا قهوه ای روشن است.