اجرای رنگ آمیزی درب های چوبی و تعمیر سطحی درب هایی که پوسیدگی سطحی دارند به صورت اصولی و با بهترین رنگ های محافظ (پلی یورتان) برای مقاوم شدن در برابر نور خورشید و باران رطوبت توسط مجریان مجرب گروه نقاشی لوکس

نقاشی درب چوبی : نقاشی ساختمان در موارد مختلف متفاوت است برای مثال نقاشی درب فلزی با نقاشی درب چوبی بسیار متفاوت است چوب با داشتن جنس متفاوت نسبت به دیوار های گچی یا لوازم فلزی بسیار مشکل است چون باید به گونه ای انجام شود که زیبایی طبیعی چوب را از بین نبرده در ضمن ضد آب شود تا رطوبت ،کیفیت چوب را از بین نبرد .

رنگ آمیزی چوب و درب چوبی

بر خلاف نقاشی دیوار ها نقاشی درب های چوبی کاری بسیار سخت تر و تخصصی تر هستند که نیاز به پیاده زیر سازی با کیفیت بالا دارند تارنگ به خوبی بر روی چوب بشیند . در ادامه این مقاله قصد داریم تا از نقش درب و انتخاب رنگ آن در دکور خانه و مراجل پیاده سازی و رنگ آمیزی آن صحبت کنیم .

نمونه رنگ آمیزی های درب گروه نقاشی لوکس

پروژه فرمانیه برج ویکتوریا

 

پروژه رنگ آمیزی درب چوبی در نیاوران

 

 

ترمیم کف چوبی و نرده پله در شمال

 

پروژه رنگ آمیزی درب لابی در سعادت آباد

 

 

 

لینک های مفید:
نقاشی ساختمان

 

مراحل نقاشی درب چوبی :‌

۱- زیر سازی قبل از نقاشی درب چوبی :

زیر سازی در تمامی مراحل نقاشی ساختمان نقش مهمی دارد در واقع زیر سازی حکم پی ریزی در ساختمان را دارد و هر چه زیر سازی با کیفیت بیشتری انجام شود کار در اتمام تمیز تر و با کیفیت بیشتری تحویل داده میشود و در طول عمر کار هم نقش دارد.

پس ابتدا باید تمامی ترک ها و شکستگی ها در صورت عمیق بودن با خاک چوب که میتوان از نجاری ها تهیه کرد و با مقدار بسیار کمی چسب چوب مخلوط کرد ( باید حواسمان باشد در صورت کار بلد نبودن و ترکیب بیش از اندازه چسب نتیجه مطلوب را نخواهیم گرفت ) و شکستگی را پر کرد یا اگر در حد ترک هست با بتونه به راحتی میتوان آن را پر کرد و پس از خشک شدن سطح آن باید آن کل سطح درب را با سمباده صاف و هموار کرد به گونه ای که هیج برآمدگی در سطح ان وجود نداشته باشد .

نکته :‌ سمباده ورقه ای از جنس مقوا و کاغذ یا پارچه است که دانه هایی سخت ساینده بوسیله ی چسب مخصوص چسبانده میشود و برای ساییدن مواد گونان گون ماننده چوب فلزات گچ استفاده میشود

بتونه :‌ بتونه ماده خمیری است که برای سطوح ترک خورده و زده دار استفاده میشود تا سطحی یک دست داشته باشیم.

 

 

۲-سیلر و کیلر برای نقاشی درب چوبی : ‌

سیلر و کیلر ترکیبی است که شاید حتی  افرادی هم که سر رشته ای از رنگ آمیزی چوب ندارند یکبار به گوششان خورده است تر کیب این دو بیشتر برای رنگ آمیزی چوب آن هم برای رنگ های هم خانواده قهوه به کار میرود که مراحل بنا به رنگ درخواستی و جنس چوب میتواند فرق کند برای مثال میتوان از کیلر برای پوشاندن سطح منافذ چوب استفاده کرد و سپس دوباره سطح چوب را با سمباده صاف کرد و بعد سیلر و کیلر را یا هم ترکیب کرد و یا با قلم مو و یا با ابزاری مانند پیستوله آن را به سطح چوب پاشید.

نکته هایی که درباره سیلر و کیلر میتوان گفت این است که با حلال هایی مانند تینر فوری باید شل شوند.

۳- رنگ آمیزی درب چوبی :‌

بعد در مرحله آخر نوبت به رنگ آمیزی میرسد که رنگ میتواند به صورت آماده باشد یعنی مشتری میتواند از بین رنگ های آماده شرکتی رنگی را که از خانواده رنگ قهوه ای باشد انتخاب کند و سپس بعد از شل کردن رنگ توسط تینر روغنی عادی میتوان رنگ آمیزی در را انجام داد فقط باید دقت کرد که حال که به مراحل پایانی رسیدیم شره های رنگ را بگیریم .

و در آخر برای زیبایی کار میتوان در قسمت های طرح دار درب از رنگ های تیره تر برای اصطلاحا سایه انداری استفاده کرد و یا از روغن جلا برای براق کردن در استفاده کرد که البته این بستگی به طرح مورد نظر شما دارد که طرح براق مورد نظر شما هست یا مات که این زیبا سازی ها در آخر به شما و سلیقه نقاش شما بستگی دارد .

 

نقش نقاشی درب چوبی در دکور خانه

در هر خانه ای به طور حتم سرویس چوب نقش مهمی در دکور خانه دارد . و از آنجایی که چوب و رنگ چوب کلاس خاص به دکور خانه میدهد پس باید استفاده مناسبی از چوب در دکور خانه شود.

از درب های چوبی میتوان به دو صورت در دکور خانه بیشترین تاثیر را گرفت اول اینکه در را با دکور چوب خانه ست کرد دوم اینکه میتوان از در میان دو دیوار با استفاده از یک رنگ تضاد بین رنگ و در و دیوار از لحاظ تیره و روشنی تضاد زیبایی ایجاد کرد برای مثال اگر رنگ دیوار خانه روشن هست رنگ در را قهوه ای تیره و اگر برای دیوار از رنگ های تیره استفاده کردید میتوانید رنگ در را رنگ روشن تری انتخاب کنید .

در ضمن اگر دکور چوبی که در اتاق و سالن استفاده شده با هم از لحاظ رنگی فرق دارند شما میتوانید برای پشت و روی در خود  از دو رنگ استفاده کنید .

رنگ آمیزی سفید برای درب چوبی

برای بسیاری این سوال است که آیا میشود برای درب چوبی از رنگ های خارج از خانواده رنگ های چوب استفاده کرد ؟‌ مثلا رنگ سفید ؟‌

جواب این است بله میشود ولی در این صورت زیر سازی کار بسیار سخت تر است زیرا باید با استفده بیشتر بتونه سعی کرد کمی رنگ اصلی چوب را گرف و در نهایت مراحل در مراحل سیلر کمی تغییرات صورت میگیرد در در آخر باید مقدار رنگ بیشتری به چوب زده شود تا پوشش رنگ باعث شود تا رنگ چوب محو شود که در بعضی مواقع حتی نیاز میشود تا در در دو یا سه مرحله رنگ شود .

 

سفارش کار

گروه نقاشی لوکس با مجریانی مجرب و کار آزموده در سطح رنگ آمیزی چوب تمامی رنگ آمیزی های چوب و درب های چوبی را با ضمانت انحام میدهد جهت اطلاع بیشتر از قیمت ها میتوانید با مشاورین مجرب ما تماس بگیرید .