اجرای پتینه دیوار یکی از مدرنترین نوع نقاشی ساختمان و برای تزیین دیوار و جلوه دادن به دکوراسیون منزل شماست که با پیشرفت این هنر ابزار و طرح های آن نیز همواره در حال توسعه و رو به بهبود هستند و امروزه به یکی از پول ساز ترین حرفه ها و هنر های خاص نقاشی ساختمان تبدیل شده است که طرح های دلنواز و خاص آن بسیار چشم نواز بوده. 

قیمت پتینه 

قیمت پتینه به دلیل انواع گوناگونی که دارد و سختی طرح های انتخابی نمیتوان به راحتی در سایت عنوان کرد و حتما باید محیط کار دیده شود و کارفرما طرح و نوع پتینه مورد نظر را انتخاب کن تا بتوان قیمت دقیقی عنوان کرد.

پتینه چیست ؟

 

لینک های مفید: نقاشی ساختمان

 

پتینه تکنیکی مدرن در نقاشی ساختمان است که قابلیت اجرا بر روی سطوح مختلف از جمله دیوار ، سقف ، سطوح فازی ، پارتیشن ها و … را دارد .

پتینه تکنیکی بسیار زیبا و جذاب است که سالهاست طرفداران ویژه ای داشته و به همان نسبت پیشرفتهایی جذاب در طرح و رنگ یافته است .

رنگ آمیزی دیوار کاری یکنواخت است که با اجرا پتینه بر روی آن هم به کیفیت و عمر رنگ ازوده می شود و هم طرحی متفاوت ره وجود می آورد

پتینه ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند :

 • پتینه روغنی
 • پتینه اکریلیک
 • پتینه کلاسیک و مدرن
 • پتینه برجسته و مسطح
 • پتینه سنتی و ایتالیایی

پتینه کاری به صورت پتینه برجسته یا پتینه غیر برجسته اجرا می شود و همچنین پتینه طرح ترک ، پتینه طرح سنگ ، پتینه ابر و باد ، پتینه طرح چوب و انواعی بسیار زیبا از پتینه بر روی سطوح قابل اجرا است .

مزایایی پتینه دیوار

در نقاشی ساختمان

 • ضد در صد قابل شست و شو هستند
 • دیر تر گرد و غبار را به خود جذب کرده ، لک و کثیف نمی شود
 • می توان دیوار را به راحتی و در زمانی کوتاه پاک و گردگیری کرد
 • ترک های دیوار و سقف با اجرای پتینه پوشیده می شوند
 • به کیفیت و عمر رنگ دیوار و سقف می افزاید
 • در صورت آسیب دیدن به راحتی قابل لکه گیری و ترمیم است

لوازم مورد نیاز باری پتینه کاری پارچه یا اسفنج یا قالب های طرح دار مخصوص است

در اجرای کار پتینه اول باید دیوار یا سقف رنگ شود سپس کار پتینه آغاز می شود

پتینه دیوار در دو دسته هستند:

 • پتینه با رنگ
 • پتینه بافت دار

پتینه دیوار با رنگ در نقاشی ساختمان

پتینه با رنگ به سادگی با مقداری اسفیج یا پارچه ، در پتینه با اسفنج ، اسفنج را به مفداری رنگ آغشته کرده سپس اضافی رنگ را با کمک روزنامه گرفته سپس با ضربات آهسته و یکنواخت اسفنج را به دیوار می کوبیم .در پتینه با پارچه چند تکه پارچه را به رنگ آغشته کرده و با آنها به دیوار ضربه می زنیم . البته از وسایل دیگری مانند لاستیک و … در پتینه کاری استفاده می شود که بیشتر به خلافیت نقاش ساختمان مربوط است .

پتینه بافت دار در نقاشی ساختمان

برای بافت دار شدن پتینه دیوار کافی است رنگ روغنی را با مقداری پودر مل ، روغن الیف ، آب  . مخلوط و خمیری نرم  فراهم کرده و روی دیوار اجرا شود تا پتینه ی ما حالت برجسته و بافت دار پیدا کند .

تنوع طرح در پتینه محدود است ولی چون تنوع رنگ بسیار زیاد است پس می توان طرح هایی بسیار جذاب از پتینه داشت

طرح پتینه میکروسمنت و تکسچر

طرح های اجرایی با میکروسمنت و تکسچر این نوع طرح مقاومت بسیار بالایی دارد حتی در مواردی از سنگ طبیعی هم کیفیت و مقاومت و عمر بسیار بیشتری دارند ، در برابر نم بسیار مقاومت هستند و رویه‌ی خود کار در صورت درخواه مشتری میتواند صد درصد ضد آب بشود با رزین‌های مخصوص و در صورت دلخواه دید طبیعی خود و نه براق را داشته باشت که در هر صورت حتی اگر این کار با مایه و اسکاج هم شست و شو شود کوچکترین خرابی نخواهد داشت و اما از نظر زیبایی ، طرح ها و رنگ‌بندی های فوق‌العاده گوناگون این کار باعث میشود این طرح ها بسیار پر طرفدار باشد از جمله طرح های بسیار پر طرفدار این کار طرح باستانی و طرح بتن است که با ترکیب طرح های مختلف میتوان طرح های جدید و دلخواه مشتری را اجرا کرد

نمونه کار های پتینه دیوار در گروه نقاشی لوکس 

طرح نقاشی ساختمان پتینه طرح برجستهpatineh divar 14پتینه طرح برجستهطرح نقاشی ساختمانpatineh divar 11پتینه طرح سنگپتینه طرح برجستهpatineh divar 3patineh-divar-5patineh divar 6patineh divar 4پتینه طرح سنگ