نقاشی ساختمان در سالهای اخیر همیشه جزوی از خانه تکانی ها به حساب می آید و هر چند سال یکبار خانه نیاز به رنگ آمیزی دارد .

در سالهای اخیر در کشور ما برای تزیین دیوار های ساختمان وسایلی هم چون کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی های نوین مانند پتینه به بازار آمدند و طرفداران زیادی پیدا کردند اما هیچ وقت نتوانستند جای رنگ ساختمانی را بگیرند .

نقاشی ساختمان

 

لینک های مفید:
شرکت نقاشی ساختمان

 

شهر های تحت پوشش :

نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان در کرج

نقاشی ساختمان در اصفهان

نقاشی ساختمان در شیراز

نقاشی ساختمان در بندر عباس و ….

پیمانکاران نقاشی لوکس تقریبا در تمام کشور یا مجری برای اجرای رنگ آمیزی دارد یا مجری ارسال میکند و برای جلب رضایت مشتری و جذب آن در قرارداد بابت تضمین کار و گارانتی آن یک بند در این رابطه درون بند های قرارداد آورده است.

اما چه دلایلی میتواند باعث شود تا در طول سالیان دراز باز هم رنگ حرف اول را در بین مردم بزند ؟‌

خود رنگ به چندین دسته تقسیم میشود که ما به توضیح چند نمونه از پر مصرف های آن میپردازیم.

رنگ روغنی در نقاشی ساختمان

این رنگ در حال حاضر بیشترین استفاده را دارد و معمولا به دیواری های داخلی زده میشود و از همه مهم تر قابل شست و شو شد . رنگ روغنی به طور کلی به دو دسته براق و تیره تقسیم میشود که تمام مادر رنگ ها را موجود دارد

رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان

این نوع رنگ به علت این که قابل شست و شو نیست معمولا در سقف استفاده میشود و روش تولید آن بر پایه آب هست ولی معمولا کیفیت خود را سالیان بیشتری نسبت به رنگ روغنی حفظ میکند و بدون بو است.

رنگ اکرلیک در نقاشی ساختمان

رنگ اکرلیک هم مانند رنگ پلاستیک بر پایه آب و بدون بو است. که بیشتر در دیوار های داخلی استفاده میشود ولی بر خلاف رنگ های پلاستیک مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند .

 

دلایل محبوب بودن رنگ در تزیین خانه

به چند دلیل رنگ آمیزی ساختمان محبوب تر از دیگر دیوار پوش هاست یکی از این دلایل ارزان تر بودن این دیوار پوش است و علت دیگر تنوع بسیار از رنگ هاست و می توان با ترکیب نقاشی ساختمان مدرن و سنتی دکوراسیون های بی نظیری ساخت در گذشته به علت کمتر بودن تنوع در نقاشی ساختمان کمتر مورد توجه قرار می گرفت البته قابل ذکر است در دوره ای این اتفاق افتاد اما کیفیت پایین کاغذ دیواری ها سبب شد بار دیگر نقاشی ساختمان انتخاب اول باشد .

 

قیمت نقاشی ساختمان

یکی از دلایل محبوبیت نقاشی ساختمان قیمت آن است زیرا قیمت ثابت تری نسبت به الباقی تزیینات دارد و میتواند برای هر سطح اقتصادی استفاده شود یکی از دلایل ارزانی آن میتوان به تولید رنگ ها در داخل کشور و زیاد بود مجری های این حرفه اشاره کرد که بازار رقابتی آن باعث شده تا قیمت آن کمتر باشد .

 

تولید داخلی و تنوع زیاد

بیشتر رنگ ها در حال حاضر تولید داخلی هستند و همین باعث میشود کم تر به واردات نیازمند باشیم و تولیدات داخلی به حدی رسیده ،که تنوع بسیار زیادی به وجود آمده ،و انواع رنگ ها با بهترین کیفیت و کارایی در اختیار استادکاران قرار گرفته تا رنگ آمیزی بی نقصی برای مشتریان با قیمت بسیار کمتر از رنگ های خارجی اجرا کنند.

 

راحت بودن تغییر سطوح رنگی

اگر سطح دیواری کاغذ دیواری یا پتینه یا …. باشد در صورتی که ما قصد تغییر آن را داشته باشیم برای تغییر باید هزینه ی بیشتری را برای زیر سازی پرداخت کنیم. زیرا زیر سازی آن دردسر بیشتری دارد و دیوار تا حدود بسیار زیادی آسیب دبده است .در حالی که رنگ آمیزی ساختمان به راحتی می تواند تغییر داده شود .