اجرای تمامی خدمات کناف سقف و دیوار با کیفیت بالا توسط تیم مجرب نقاشی لوکس در تمام مناطق تهران و حومه جهت درخواست مشاوره رایگان با مشاورین ما تماس بگیرید.

کناف کاری در نقاشی ساختمان چگونه اجرا می شود و چه فوایدی دارد . در ادامه بخوانید….

کناف کاری

Canvas in building painting

گروه ساختمانی لوکس ایران با ارائه ی انواع خدمات ساختمانی ،نقاشی ساختمان و ….

کناف یعنی چه ؟

کناف کاری / محصولات کمپانی Knauf سطوحی هستند که امروزه در صنعت ساختمان سازی مورد استقبال قرار می گیرد ،کناف به صورت پلیت یا صفحه مورد استفاده است که رنگ آمیزی صفحات کناف در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد .

 

لینک های مفید:
نقاشی ساختمان

 

کناف به صورت خام به علت ظرفیت بالای فیزیکی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند که در زیر به برخی از فواید آن می پردازیم .

  • کناف نقش عایق را بازی می کند آن هم به علت هوایی که در بین این کناف ها با دیوار و سقف وجود دارد .
  • سرعت بالا در اجرایی کار با کناف و ایجاد طرح و شکل های گوناگون در زمینه ی معماری و طراحی دکوراسیون
  • انواع پوشش دهی های سنعتی و رنگ آمیزی با رنگ های ساختمانی و صنعتی مانند رزین آلکید – رزین اکریلیک – رانهای لاتکسی و پلاستیک – رزین های پلی پورتان و رزین های اپوکسی و بسیاری از رزین های دیگر که قابلیت اجرایی بر روی سطوح کناف را دارند .
  • انواع کناف ها ضد حریق و نسوز هستند
  • کناف ها بسیار سبک هستند
  • در صورت آسیب دیدن کناف می توان آن را با حداقل تخریب تعمیر کرد
  • در صورت کامل شدن کار با کناف باید روی کناف ها را رنگ آمیزی کرد تا به زیبایی تکمیلی برسند

 

در انجام نقاشی ساختمان بر روی کناف باید به سؤالات زیر پاسخ داد :

طریقه ی نقاشی ساختمان بر روی کناف و تفاوت آن با نقاشی ساختمان بر روی دیوار گچی چیست ؟

قبل از رنگ آمیزی کناف ها باید کلیه ی کارهای برق کشی و سوراخ های هالوژن ها اجرا شود چون بعد از رنگ آمیزی استفاده از دریل و سوراخ کردن کناف موجب ترک خوردن و ایجاد لک هایی بر روی رنگ آمیزی انجام شده، می شود در ضمن قبل از رنگ آمیزی باید حای شاسی ها مشخص شود و برقکار وظیفه دارد به طوری نقشه برق کاری را اجرا کند تا سوراخ ها روی سازه های کناف نباشد البته در موافع لزوم بریدن قسمتی از سازه ها مشکلی ایجاد نمی کند اما امکان دارد زیر سازی کار ضعیف شده و کناف بعد از نقاشی ساختمان ترک بخورد .

بتونه کاری در کناف چگونه صورت می گیرد ؟

برای بتونه کاری کناف در نقاط اتصال کناف ها باید نصاب پخ هایی ایجاد کرده باشد ولی اگر چنین نکرده بود با اینکه سازنده ی کناف ها این مطلب را رد کرده اما باید استادکار نقاش با ایجاد پخ هایی روی لبه های صفحات ایجاد کند تا بتونه کناف کاملاً درز ها را بپوشاند .

بدانید که لبه های اصلی نیازی به پخ نداشته و فقط محل اتصال صفحات که از برش پنل ایجاد شده باید تماماً پخ بخورد و همین طور لبه های قائم کناف ها نیاز به پخ ندارند . انجام یک برش کوچک در محل اتصال صفحات می تواند موجب شود بتونه کناف کاملاً محل اتصال پنل ها را پر کرده و بعد از خشک شدن بتونه کناف در محل درز ها هیچ نوع ترک و ناهماهنگی دیده نخواهد شد .

 

لینک های مفید:
نقاشی نمای ساختمان

 

مرحله بعد از بتونه کناف چیست ؟

بعد از بتونه مرحله ی اول باید روی اتصالات پنل ها با یکدیگر و دیوار را بلافاصله تبپ با توری می اندازیم تا بتونه در این مرحله به کمک این تیپ یا توری کاملاً با دیوار فیکس شود و سپس روی این تیپ ها را بتونه را تا فواصل سی تا چهل سانتی متر بکشید باید چند روز به کار اجرایی تا این مرحله اجازه ی خشک شدن داد .

نکات استفاده از تیپ ها 

  1. برخی تیپ ها از چسبندگی یخوبی برخوردار نبوده و از سطح کار کنده می شودند
  2. تمیز نبودن سطح پانل ها و گردوغبار موجود روی آنها می تواند مانع از چسبیدن پانل ها شود .

پس از خشک شدن بتونه روی تیپ ها برخی از استادکاران نقاش در این مرحله از انواع بتونه مانند بتونه ماستیک استفاده کرده و در یک لایه نازک چند میلی متری روی تمام سطح پنل ها را بتونه می کنند این روش بر یکنواختی بیشتر کار کمک می کند که البته کاری سلیقه ای در میان استادکاران است

انجام سمباده کاری در این مرحله بسیار مهم است و می تواند کار نهایی را کاملاً صاف و زیبا نمایان کند .اما توجه داشته باشید انجام سمباده بر روی درز ها که با تیپ پوشانده شده صاف نمی شود و فقط می توان با ایجاد موجی نرم کمی روی کار را صاف کرد .

فرق بتونه ماستیک با بتونه درزگیر چیست ؟

بتونه های ماستیک بسیار نرم و لطیف هستند اما بتونه های درزگیر سریع خشک شده و زبر هستند پس به درد سطح کار نمی خورند .

مرحله ی آخر در کار کناف چیست ؟ انجام آستر بر روی کناف در مرحله ی آخر صورت گرفته و معمولاً پس از آستر ، رنگ اصلی نیز یک تا دو مرحله با لکه گیری تکمیل می شود .

نکته : پس از انجام آستر اول چسبندگی بتونه کم می شود پس بهتر است از بتونه نقاشی کناف برای لکه گیری استفاده شود که در این مرحله بهترین انتخاب است .

از بتونه های نقاشی می توان از بتونه همه کاره یا بتونه پلاستیک یا بتونه روغنی نام برد .

استفاده از روش انجام بر طبق بروشورهای کناف تهیه شده برای انجام کار برای کسانی که از تجربه ی کافی برخوردار نیستند می تواند روش کارآمدی باشد .

سقف کاذب

قیمت نقاشی کناف بر روی کناف

قیمت کار نقاشی ساختمان بر روی کناف به علت کار فراوان و هزینه ی بالای کار از قیمت نسبتاً بالایی برخوردار است این شرکت تا توجه به شعار کسب درآمد حلال تا حد امکان تخفیفاتی برای شما در نظر می گیرد اما مطمئن باشید کسی که قیمت بسیار پایینی به شما می دهد حتماً مجبور است برای جلوگیری از ضررو زیان برخی از مراحل کار را حذف یا به طور کامل انجام ندهد پس به ما اعتماد کنید و کاری درجه یک با قیمت منصفانه و تضمین شده تحویل بگیرید .

نقاشی ساختمان در کرج فاز یک اندیشه