نقاشی ساختمان با رایج ترین رنگ های موجود

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان

برای اجرای رنگ آمیزی ساختمان شناخت جنس رنگ های ساختمانی اهمیت دارد انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان شما باید بدانید چه نوع رنگی را برای چه قسمتی از خانه مورد استفاده قرار دهید و یا بدانید چگونه رنگی را انتخاب کنید انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان که در این مکان مورد نظر بهترین کیفیت لازم را داشته باشد برای مثال برای رنگ آمیزی سرویس های بهداشتی بهتر است از رنگ های مقاوم و ضد آب استفاده شود .

در ادامه قصد داریم برخی از رنگ های بسیار رایج در نقاشی ساختمان را به شما معرفی کنیم.

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان

پتینه کاری

پتینه کاری از طرح هایی در نقاشی ساختمان است که از عمر آن سالهای زیادی نمی گذرد و در ابتدای طراحی این سبک از نقاشی ساختمان ، با استقبال زیادی روبرو شد طرح های پتینه در برخی موارد کاملاًٌ خلاقانه و در برخی دیگر از طرح ها طرح های ثابتی است که استادکاران نقاش از آن برای نقاشی درب های فلزی – چوبی  – دیوار ها و سقف استفاده  می کنند .

نقاشی ساختمان با سیلر و کیلر

یکی دیگر از رنگ های مورد نیاز برای نقاشی ساختمان رنگ های سیلر و کیلر است این رنگ ها از دسته رنگ های بسیار شفاف ،لاکهای نیتروسلولوزی بوده  و در بیشتر موارد برای درب ها و لوازم چوبی کاربرد دارد .

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان

 

 

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ های اکریلیک

رنگ های اکریلیک از انواع رنگ های دوستدار محیط زیست می باشند که حلال آنها آب بوده و در ساختار آنها مواد شیمیایی نیست رنگ های اکریلیک بی بو بوده و می توان در عرض چند روز نقاشی ساختمان را به پایان رساند چون این رنگ ها سرعت خشک شدنشان بسیار بالا بوده و در دو تا چهارساعت کاملاٌ خشک می شوند .

رنگ کنیتکس در نقاشی ساختمان

رنگ های کنیتکس از جمله رنگ های بسیار مقاوم و کاربردی هستند که می توان از آنها برای نقاط مختلف منزل و حتی نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد. از ترکیبات رنگ های کنیتکس : انواع رزینهای الکیدی – اکسید تیتان – الیافهای مصنوعی در گرید های مختلف – پرلایت – حلالهای ویژه – بنتونیت – اکسید زنگ – و … رنگ های کنیتکس تک رنگ و چند رنگ در بافت های ریز و درشت موجود هستند .

 

 

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با مولتی کالر

مولتی کالرنیز از رنگ های نسبتاٌ جدید به شمار می آیند از ویژگی های مهم در این خصوص که آن را بسیار محبوب کرده
است می تواند به این موارد اشاره کرد : خاصیت آنتی استاتیک – مقاومت بالا در برابر جذب ذرات معلق در هوا و خاصیت مقاومت در برابر رطوبت و آب

نقاشی ساختمان با بلکا

بلکا در نقاشی ساختمان چیست : بلکا پوشش های سلولوزی هستند که در دو نوع معمولی و ابریشمی موجود هستند این گروه از رنگ ها برای نقاطی مانند تک دیوار – دیوار پشت تلویزیون و مکان های اداری و تجاری و تفریحی و همچنین بیمارستان ها و هتل ها و مراکز تفریحی – ورزشی و…. استفاده کرد .

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

رنگ های پلاستیک از اولین رنگ های تولید شده در صد ها سال پیش بودند اما امروزه چندان مورد توجه نیستند چون از کیفیت بسیار پایین برخوردار بوده و حتی اگر با دستمالی نمناک آن را تمیز کنید رنگ های روی دیوار پاک شده و رنگ زیرین نمایان می شود به همین علت استفاده از این رنگ برای نقاط پررفت و آمد به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود اما استفاده از این رنگ در سقف و نقاط غیر قابل دسترس بسیار به صرفه خواهد بود .

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

رنگ های روغنی که پس از رنگ پلاستیک تولید شده اند در سه نوع مات – نیمه مات و براق تولید شده اند این رنگ ها بر پایه ی رزین الکیدی و با توجه به شرایط آب و هوایی کشورمان تولید شده اند این رنگ ها از دیرتر از رنگ های اکریلیک و پلاستیک خشک شده و می تواند این رنگ را با انواع ابزاری مانند قلمو و پیستوله و غلطک اجرا کرد .

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان
این رنگ ها از رنگ های رایج در نقاشی ساختمان می باشند اما رنگ های دیگری نیز در بازار موجود هستند اما پیشنهاد صادقانه و راستین ما به شما استفاده از رنگ روغنی است چون با وجود تمامی تبلیغات هایی که در مورد رنگ های دیگر شده اما همچنان رنگ های روغنی در بالاترین حد کیفیت قرار گرفته و از انتخاب آن پشیمان نخواهید شد و می توانید آن را کاملاٌ شستشو داده و تمیز کنید تا از زیبایی آن لذت ببرید .