در گذشته انجام نقاشی ساختمان کاری بسیار آسان بوده و نتیجه ی نهایی رنگ آمیزی کاری ساده بدون هیچ نقش و نگاری انجام می شده اما با ورود کاغذ دیواری به عرصه ی رقابت تولید کنندگان رنگ های ساختمانی و استادکاران نقاشی ساختمان متوجه شدند که اگر این رویه را ادامه دهند بی شک به زودی نقاشی ساختمان در رقابت با کاغذ دیواری ها کنار گذاشته خواهند شد.

 

لینک های مفید:
نقاشی ساختمان

با گذشت زمان کم کم انواع رنگ های طرح دار مانند رنگ های طرح ترک و … و همچنین مواد سلولزی و بافت دار که به عنوان رنگ روی دیوار کار می شدند با طرح های زیبا و شیک خود وارد بازار شده و توانستند خواسته های مشتریان را برآورده کنند.

همچنین استادکاران نقاش با خلاقیت خارق العاده ای طرح هایی بی نظیر ابداع کردند مانند طرح پتینه ، طرح چرم ، طرح سنگ و چوب و بسیاری از طرح های زیبا که می توانستند با طرح های کاغذ دیواری ها برابری کنند.ابزاری هایی همچون غلطک های طرح دار و شابلون ها نیز برای ایجاد رنگ آمیزی طرح دار تولید و در اختیار استادکاران قرار گرفته است تا رنگ آمیزی طرح دار مطابق با سلایق مشتریان و با قیمت بسیار کمتر از  کاغذ دیواری ها اجرا شود.

امروزه نقاشی ساختمان به دو صورت ساده و مدرن در حال اجرا است و می تواند مطابق با سبک دکوراسیون محیط ،اجرا شده  و زیبایی صد چندان به محیط ببخشد.

نقاشی ساختمان به سبک ساده

شاید به نظر برسد که هر چیز شیکی دوستداشتنی تر از چیزهای ساده است اما این مطلب در همه ی موارد صدق نمی کند برای مثال در نقاشی ساختمان همچنان ساده ترین نقاشی ها از طرفداران بیشتری برخوردارند شاید در ابتدای تولید و عرضه ی کاغذ دیواری ها این محصول به علت طرح و نقش بی نظیرش مورد توجه قرار گرفت اما واقعیت این است که طرح های تکراری خیلی زود افراد را دچار تکرار زدگی می کنند در حالی که طرح های ساده هم قابل ست شدن با انواع سبک ها هستند وهم مدت زمان بیشتری قابل تحمل هستند.

نقاشی ساختمان ساده می تواند کاملاً ساده نباشد بلکه با استفاده از رنگ های بافت دار یا براق کمی بر جلوه ی نقاشی ساختمان افزوده و نقاشی ساختمان ساده ولی زیباتری داشت.

نقاشی ساختمان با سبک مدرن

در زندگی مدرن امروزی استفاده از سبک های مدرن جایگاهی ویژه پیدا کرده و در نقاشی ساختمان نیز استفاده از رنگ آمیزی مدرن برای این نوع از دکوراسیون ها امکان پذیر است.نقاشی ساختمان در کنار بستگی داشتن به جنس و نوع رنگ ها به سلایق و خلاقیت های استادکاران نیز بستگی دارد .اگر استادکار با تجربه و دوره دیده باشد می  تواند با ترکیب رنگ ها زیباترین رنگ آمیزی مدرن را برایتان اجرا نماید.

نقاشی ساختمان در قسمت های مختلف

نقاشی ساختمان در نقاط مختلف ساختمان بسته به اینکه این ساختمان مسکونی یا اداری یا تجاری باشد متفاوت است در ساختمان های مسکونی استفاده از تنوع رنگ های شاد و تند بسیار پرکاربرد است اما در ساختمان های اداری یا تجاری رنگ آمیزی باید با نوع کاری که انجام می شود هماهنگی داشته باشد.

استفاده از رنگ آمیزی طرح دار با غلطک طرح دار یا پتینه یا دیگر ابزار در تک دیوار اصلی اتاق می تواند جلوه ای بسیار زیبا داشته باشد و در اتاق پذیرایی جذابیت دکوراسیون را افزایش دهد همچنین در دفتر کار نیز استفاده از رنگ آمیزی طرح دار در دیوار پشت میز کار محیط را شیک و جذاب می کند اما نوع طرح و رنگ انتخابی برای اتاق پذیرایی و اتاق کار حتماٌ باید متفاوت و هماهنگ با دکوراتیو هر یک از این مکان ها باشد .