چگونه نقاشی ساختمان مقاوم داشته باشیم؟

نقاشی ساختمان یکی از دیوار پوش های بسیار پرطرفدار در بیشتر کشور های دنیا است که امروزه با پیشرفت علوم این حرفه نیز به پیشرفت قابل توجهی رسیده است همان طور که در تاریخچه ی نقاشی ساختمان گفته شده اولین رنگ های از گیاهان و انواع سنگ ها تولید شدند و پس از آن انواع رنگ های پلاستیک حلال در آب و پس از گذشت چند سال رنگ های روغنی تولید شدند امروزه نیز رنگ ها و مواد بسیاری وارد بازار شده که هر یک با دارا بودن ویژگی های خاص خود و نماهای متفاوتشان سلایق متنوع را راضی نگه می دارد .

از نکات قابل توجه در نقاشی ساختمان علاوه بر سلایق هر شخص مقاومت نقاشی ساختمان است ما باید بدانیم برای هر نقطه از چه نوع رنگ و موادی استفاده کنیم تا رنگ آمیزی مقاوم با عمر مفید طولانی داشته باشیم.

رنگ آمیزی در اتاق های کم رفت و آمد و سقف منازل با رنگ پلاستیک مشکلی ایجاد نمی کند اما برای داشتن نقاشی ساختمان مقاوم باید به شرایط مکانی که قصد رنگ آمیزی آن را داریدتوجه فرمایید مثلا برای رنگ آمیزی سالن پذیرایی که رفت و آمد در آن زیاد است باید از انواع رنگ های قابل شست وشو استفاده شود تا دیوار در مدت زمان کوتاه با کثیف شدن کیفیت و زیبایی خود را از دست ندهد ویا در سقف سرویس بهداشتی,حمام و آشپزخانه باید از انواع رنگ های مقاوم در برابر رطوبت زیاد وقابل شست و شو برای آشپزخانه استفاده شود.

 

لینک های مفید:
قیمت نقاشی ساختمان 1401

 

پس انجام نقاشی ساختمان مقاوم فقط نیتز به کمی دقت و مشورت با استادکار نقاش دارد تا هزینه و وقت شما بی ارزش نشود و نقاشی ساختمان تا مدت‌ها کیفیت و زیبایی خود را حفظ کند.

در صورت تمایل به نقاشی ساختمان مقاوم با کمترین هزینه ی ممکن و ضمانت اجرایی با کارشناسان شرکت ساختمانی نقاشی ساختمان لوکس تماس حاصل فرمایید,این شرکت برای مشتریان ثابت تخفیف ویژه در نظر می گیرد.

نقاشی ساختمان در تهران پرند

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

رنگ روغنی با حلال بنزین در سه دسته رنگ روغنی براق (برای درب ها و پنجره های چوبی و فلزی) ، رنگ روغنی مات و همچنین ترکیب رنگ براق و مات که رنگ نیمه مات را ایجاد می کند.

رنگ های روغنی از مقاوم ترین رنگ ها در نقاشی ساختمان هستند و از بالاترین میزان مقاومت در برابر آب و رطوبت برخوردارند و قیمت مناسبی دارند اما برخی معایب این رنگ موجب شده تا استفاده از آن در کشور های پیشرفته منسوخ شده که البته همچنان در کشور ما از بالاترین میزان استفاده برخوردار است .از معایب قابل ذکر در رنگ های روغنی تولید گاز سمی است که به محیط زیست آسیب می رساند و بوی نامطبوع این رنگ تا مدتها حتی پس از خشک شدن،استشمام می شود.

 

لینک های مفید:
نقاشی نمای ساختمان

 

رنگ های گرم در نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

رنگ اکریلیک با حلال آب در سه دسته : براق ، مات و نیمه براق موجود هستند.

رنگ اکریلیک با اینکه حلال آب است اما تا حدودی قابلیت شستشو داشته و در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند.این رنگ دوستدار محیط زیست بوده و بدون بو  می باشد همچنین رنگ های اکریلیک سرعت اجرایی و خشک شدن بالایی دارند و سرعت کار را بالا می برند.

نقاشی ساختمان با رنگ زرد

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک با حلال آب در دو دسته کلی نیم پلاستیک و تمام پلاستیک تولید شده اند.

رنگ های پلاستیک به هیچ عنوان قابلیت شستشو ندارند به همین علت فقط در سقف ها و دیوار های دور از دسترس مورد استفاده قرار می گیرند و به علت قیمت پایین این رنگ ها مورد توجه و استفاده قرار می گیرند.

نقاشی ساختمان در تهران جنت آباد