توضیح نحوه محاسبه و متر در انواع خدمات ساختمان برای قسمت های مختلف ساختمان اعم از (دیوار و سقف و…)

روش های محاسبه سطوح مختلف

 • متداول ترین روش برای اندازه گیری سطوح، استفاده از متر نواری است. برای این کار، ابتدا باید طول و عرض هر دیوار را به صورت جداگانه اندازه گیری کنید. سپس، مساحت هر دیوار را با ضرب طول و عرض آن به دست آورید. در نهایت، مساحت تمام دیوارها را با هم جمع کنید تا مساحت کل دیوارهای ساختمان به دست آید.
 • برای اندازه گیری سقف، می توانید از روش مشابهی استفاده کنیدبه این ترتیب که طول و عرض سقف را اندازه گیری کرده و سپس مساحت آن را با ضرب این دو عدد در هم به دست آورید.
 • اندازه گیری نرده: اندازه گیری نرده بر اساس متر طول است که قیمت آن نصف قیمت متر مربع محاسبه میشود و ضربدر تعداد رو در نرده میشود مثلا شاید یک نرده ۴ رو (بالا،پایین،چپ،راست) داشته باشد که متر مربع ضربدر چهار میشود.

نکات مهم در اندازه گیری سطوح

نکته:‌ نکته مهم در اندازه گیری سطوح مختلف این است که در سطوحی که عرض آنها کمتر از نیم متر است معمولا به صورت متر طول محاسبه میشود که متر طول معمولا نصف قیمت مترمربع است. و در مواردی که سختی کار بیشتر باشد مثل باکس های کناف سقف و یا ابزار های کناف که برای محاسبه آنها متر طول معیار است که بر اساس سختی کار میتواند مقدار آن ضربدر ۲ تا ۴ شود.

حلال های رنگ های ساختمانی

 

لینک های مفید:
محاسبه آنلاین هزینه اجرا و میزان رنگ نقاشی ساختمان

 

مواردی که در تعیین هزینه نقاشی ساختمان مهم است

 • جنس رنگ انتخابی در قیمت گذاری هزینه ی نقاشی ساختمان مهم است چون رنگ ها با جنس های مختلف مانند رنگ اکریلیک ، روغنی ، پلاستیک و پوشش های بافت دار قیمت های متفاوتی دارند برخی ارزان تر و برخی گرانتر هستند.
 • رنگ های خارجی گرانتر بوده و موجب بالا رفتن هزینه ی نقاشی ساختمان شما خواهند شد در صورتی که رنگ های ایرانی ارزان تر بوده و قیمت مناسب تری دارند.البته در میان رنگ های ایرانی نیز بسته به برند آنها قیمت های گرانتر رنگ ها وجود دارند که البته تفاوت قیمت در رنگ های ایرانی چندان زیاد نیست.
 • مساحت محیطی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید در قیمت گذاری آن مهم است محیط های با مساحت کمتر هزینه ی کمتری هم خواهند داشت.
 • زمان مورد نیاز برای تکمیل کار از دیگر علل تعیین هزینه نقاشی ساختمان است برخی رنگ ها که سرعت خشک شدن سریع تری دارند پس زمان کمتری هم برای اجرا نیاز دارند پس هزینه ی نقاشی ساختمان کاهش خواهد یافت ولی برخی رنگ ها سرعت خشک شدن بسیار کندی دارند پس به زمان بسیار بیشتری برای اجرای هر مرحله و خشک شدن نیاز دارند که در هزینه تأثیر گذار هستند.
 • میزان خرابی ساختمان از دیگر علل افزایش قیمت است چون باید کار بیشتری روی سطوح انجام شود تا رنگ نهایی به کیفیت مد نظر برسد پس باید زیرسازی به صورت دقیق تر و بیشتر اجرا شود.
 • رنگ آمیزی انواع سطوح نیاز به میزان زیرسازی و حجم رنگ متفاوت دارد برای مثال ساختمان های نوساز با زیرساز گچ نیاز به زیرسازی بیشتر دارند اما سطوح رنگ شده و تمیز نیاز به زیرسازی کمتری دارند.
 • تعداد کارگران و استادکاران نقاش ساختمان نیز در برآورد هزینه مهم هستند و هر چه نیاز به افراد بیشتری باشد هزینه نقاشی ساختمان افرایش می یابد.
 • ظریف کاری از دیگر عوامل موثر بر هزینه  ی نقاشی ساختمان است هر چه نیاز به ظرافت کاری بیشتر در کار اجرایی باشد نیاز به نیروی کار و زمان بیشتری است پس هزینه ی نقاشی ساختمان را افزایش می دهد.
 • وسیله ی مورد  نیاز برای اجرای رنگ نیز می تواند در هزینه ها تأثیر گذار باشد مانند قلمو ، غلطک و یا پیستوله و یا حتی دیگر دستگاه ها که برای پاشش رنگ استفاده می شود این وسیله ها هر یک نیاز به هزینه های متفاوتی دارند.
 • استفاده از رنگ های معمولی یا بافت دار و یا ترکیب از چند نوع رنگ در دکوراسیون می تواند بر هزینه نقاشی ساختمان را افزایش دهد.
 • قیمت اصلی در هر شرکت ساختمانی تا حدود زیادی متفاوت است اما به طور کلی یک قیمت مصوب برای انواع کارهای نقاشی ساختمان وجود دارد که برخی شرایط مانند میزان سابقه شرکت و میزان خرابی ، مسافت ، ارتفاع و برخی دیگر از مشخصات کار، بر قیمت گذاری این شرکت ها مؤثر است البته برخی افراد و شرکت های سودجو و بی اخلاق را نباید فراموش کرد.

آموزش ساخت بتونه

 

لینک های مفید:
نقاشی ساختمان

 

پرایمر نقاشی ساختمان
جمع بندی نهایی

شرکت نقاشی ساختمان لوکس با هدف حفظ حقوق مشتریان کلیه کارهای نقاشی ساختمان را با کیفیت ممتاز و قیمت های مناسب و همچنین ضمانت، اجرا نموده و شما می توانید با مقایسه کیفیت و قیمت های این شرکت در مقایسه با دیگر شرکت ها به صدق گفته های ما ایمان بیاورید.

در صورت تمایل با کارشناسان این شرکت تماس حاصل کرده و اطلاعات جامه ای در رابطه با کارها و هزینه نقاشی ساختمان و قیمت نقاشی ساختمان در این شرکت دریافت کنید.